Czyszczenie po pożarze

p1Pożar jest jednym z najbardziej dotkliwych i niszczycielskich żywiołów, jego oddziaływanie w ciągu paru minut potrafi zniszczyć każdy dobytek.

Uszkodzenia powodowane przez ogień to najczęściej nieodwracalne zniszczenia termiczne oraz uciążliwe i trudne zanieczyszczenie sadzą.

Większość z naszego otoczenia będące pożywką dla ognia wykonane są z tworzyw sztucznych lub materiałów impregnowanych środkami chemicznymi jak lakiery, farby, kleje lub izolacje termiczne.

Efektem ubocznym spalania są ogromne ilości zanieczyszczeń chemicznych niebezpiecznych dla zdrowia, składających się między innymi z wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (odpowiedzialnych za powstawanie nowotworów), dioksyn i furanów oraz związków kwasu solnego.

 

 

p2Uwolnione w postaci dymu gazy w agresywny sposób niszczą elementy metalowe, urządzenia elektroniczne oraz substancję budowlaną.Długotrwałe oddziaływanie zanieczyszczeń pożarowych może trwale odbarwić powłoki ram okiennych, obudowy maszyn oraz sprzętu EURO/AGD itp. W celu powstrzymania negatywnego wpływu zanieczyszczenia na otoczenie należy szybko przystąpić do usunięcia i neutralizacji powstałego skażenia.

Technicy firmy KLAMAR są gotowi przeprowadzić dla Państwa szczegółowe oględziny zakresu uszkodzeń w ciągu kilku godzin od momentu zgłoszenia zainteresowania. W trakcie wizji lokalnej przeprowadzą szereg drobiazgowych badań w celu zdiagnozowania zakresu uszkodzeń dobierając odpowiednie specjalistyczne środki chemiczne niezbędne do usunięcia szkodliwych zanieczyszczeń. Wykonując dla Państwa usługę gwarantujemy, że poddane czyszczeniu oraz dekontaminacji powierzchnie będą wolne od wszelkich zanieczyszczeń po pożarowych.

 

p4Możemy dla Państwa wykonać:

– Czyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń sadzy
– Neutralizację szkodliwych zanieczyszczeń
– Czyszczenie wyposażenia nieruchomości (sprzęt RTV/AGD, elektronikę, maszyny, linie technologiczne)
– Neutralizację zapachów
– Możemy zabezpieczyć wrażliwe elementy przed korozją
– Ustabilizować warunki klimatyczne w nieruchomości (osuszanie).
– Prace remontowo – budowlane

Zanim przystąpimy do prac wykonamy dla Państwa:

– Dokumentację z miejsca szkody składającą się z protokołu z oględzin szkody, kosztorysu oraz dokumentacji zdjęciowej – niezbędnej do celów odszkodowania.

 

neutraliacjaNeutralizacja zapachu

Usunięcie przykrego zapachu jest procesem bardzo złożonym składającym się z szeregu czynności które należy konsekwentnie wykonać w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

Przed przystąpieniem do prac sprawdzamy dokładnie wszystkie powierzchnie obciążone przykrym zapachem. Oglądamy trudno dostępne miejsca mogące zawierać źródło przykrego zapachu jak ściany warstwowe, kominy, kratki wentylacyjne, zabudowy szachów itp. W przypadku szkód pożarowych nieumiejętne wyczyszczenie ścian może być jedną z przyczyn przykrego zapachu. Wykluczając źródła zapachu możemy przystąpić do drugiego etapu prac ozonując dokładnie wszystkie powierzchnie. Istotną rolę w całym procesie ozonowania odgrywa czas oddziaływania gazu oraz zastosowanie odpowiedniego stężenia ozonu w stosunku do kubatury pomieszczenia.