Wykrywanie przecieków

prz1Ze względu na różne przyczyny przecieków oraz miejsca występowania nieszczelności kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiedniej metody.

Możemy Państwu zaproponować następujące metody:

Pomiar wilgotności obszaru

Usługa polega na bezinwazyjnym, gęstym zwymiarowaniu zawilgoconych powierzchni, dzięki stworzonej siatce pomiarowej możemy z dużym prawdopodobieństwem wskazać miejsce nieszczelności w punkcie o najwyższym zawilgoceniu. Po zakończeniu prac otrzymacie Państwo protokół z oględzin nieruchomości opisujący stan zawilgocenia budynku wraz z odpowiednimi wnioskami lub zaleceniami.

czytaj dalej>

 

akAkustyczna lokalizacja nieszczelności

Usługa polega na nasłuchu fal dźwiękowych przy pomocy bardzo czułego mikrofonu, słuchawek oraz wzmacniacza dźwięku. Poniżej opis zasady działania:

Strumień wody płynący z dużą prędkością w znajdującej się pod ciśnieniem rurze generuje w miejscach nieszczelności dźwięk tarcia wprowadzając rurę w stan wibracji.

Dźwięk przenoszony jest przez rurę do odległych punktów kontaktowych które transmitowane są na powierzchnię. Te odgłosy mogą być słyszalne przez mikrofony czułe na wibracje oraz dźwięki przenoszone przez podłoże.

czytaj dalej>

 

 

ak2Metoda z zastosowaniem gazu testowego

Powyższa metoda polega na wpuszczeniu w badaną instalację, przestrzeń budowlaną gazu wskaźnikowego typu 95/5 oraz jego śledzeniu przy pomocy specjalistycznego czujnika wraz detektorem wodoru.

Wodór w związku ze swoją budową cząsteczkową, niezwykle szybko przenika przez wszystkie materiały takie jak ziemia, beton, glazura itp. umożliwiając szybkie i skuteczne punktowe wykrycie obecności tego gazu na powierzchni.

czytaj dalej>

 

 

ak3Metoda optyczna z zastosowaniem dymu

Metoda optycznej kontroli szczelności obejmuje między innymi proces wykorzystujący sztuczny dym. Jest on szczególnie przydatny w przypadku kontrolowania płaskich dachów.

Proces ten bazuje na prostym zjawisku. Sztuczna mgła oraz dym unoszą się w górę podążając najkrótszą drogą. W przypadku nieszczelności płaskiego dachu, wyposażonego w specjalne warstwy tworzywa sztucznego, wykrycie uszkodzonego miejsca następuje błyskawicznie.

czytaj dalej>