Osuszanie

Każdy z nas, kto doświadczył zalania w skutek awarii instalacji wodnej, nieszczelności dachu, tarasu lub przeżył powódź, doskonale zdaje sobie sprawę z niszczycielskiej siły żywiołu. W obliczu opisanego zdarzenia człowiek jest bezradny, chaotycznie próbuje ratować majątek, zastanawiając się nerwowo, co jeszcze zrobić?

osuszanie

Podstawą szybkiego i sprawnego opanowania sytuacji jest fachowa diagnostyka budynku składająca się z szeregu specjalistycznych czynności niezbędnych do ustalenia przyczyny i zakresu uszkodzeń. Technicy firmy Klamar to doświadczony personel, działający według ściśle określonych procedur gwarantujących zachowanie wysokiego standardu usługi na stałym poziomie.

Wieloletnie doświadczenie w branży to pewność trafnych decyzji, zastosowanie optymalnych rozwiązań technologicznych pozwalających na szybkie i sprawne usunięcie szkody ograniczające zakres odbudowy.

Dysponujemy nowoczesnym oraz wysokowydajnym parkiem maszynowym nie wymagającym obsługi. Nadzór nad projektem wykwalifikowanej kadry to gwarancja efektywnego zarządzania personelem oraz optymalnego wykorzystania technologii. Gwarantujemy krótki czas reakcji na zgłoszenie, innowacyjność oraz przystępne ceny.

 

Oferujemy Państwu:

•    osuszanie budynków z wilgoci technologicznej (budowlanej)

•    osuszanie posadzek przed rozpoczęciem prac związanych z kładzeniem parkietu, desek, paneli, wykładzin PCV, oraz wykładzin dywanowych

•    osuszanie budynków po zalaniu w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej a także opadów atmosferycznych

•    osuszanie przestrzeni pod posadzkowej (warstwy izolacji termicznej pod posadzką)

•    osuszanie przestrzeni nad sufitem podwieszanym bez konieczności demontażu

•    osuszanie przestrzeni pod podłogą techniczną

•    osuszanie stropów drewnianych, podsypki w stropach, stropów Kleina itp.

•    osuszanie zagrzybionych i zawilgoconych murów

•    osuszanie po pożarach

•    osuszanie i odgrzybianie zalanych dokumentów

•    Mycie i dezynfekcję zalanych budynków

 

osuszanie warstw izolacyjnych

Osuszanie warstw izolacyjnych

Efektywny proces suszenia to nie tylko przepływ powietrza, lecz także odpowiednia temperatura oraz ciśnienie.

Ze względu na duże zaangażowanie energii cieplnej w procesie suszenia, metoda tradycyjna jest dosyć kosztowna i mało efektywna w stosunku do metod mechanicznych.

W trakcie zalania warstw izolacyjnych w strukturę materiału budowlanego dostaje się kilka lub kilkadziesiąt metrów sześciennych wody.

Zebranie nadmiaru wody z zalanej powierzchni może nie wystarczyć, ponieważ zdolność penetracji wody w materiał jest nieograniczona.

czytaj dalej>

 

osuszanie ksiazek

Osuszanie dokumentów

Zalanie dokumentów jest procesem zmierzającym do bezpowrotnej utraty danych w wyniku rozkładającej się celulozy.

Przyjazne dla grzyba środowisko w postaci wysokiej wilgotności oraz temperatury sprzyja rozrastaniu się zarodników pleśniowych działających bardzo destrukcyjne na papier.

Dlatego w przypadku zamoknięcia dokumentów liczy się czas reakcji od zaistniałego zdarzenia.

Ważnym czynnikiem powstrzymania procesu starzenia się dokumentów jest mrożenie dokumentów oraz dezynfekcja grzybobójcza.

czytaj dalej>

 

osuszanie interwencyjneOsuszanie interwencyjne

Utrzymująca się podwyższona wilgotność powietrza, może prowadzić do niekontrolowanych procesów korozji biologicznej oraz gnicia materiałów.

Składowanie towarów wrażliwych w nieodpowiednich warunkach klimatycznych, powoduje ich powolne niszczenie obniżając ich wartość.

W takim przypadku możemy Państwu zaproponować usługę polegającą na przeprowadzeniu selekcji towaru, utylizację zniszczonych produktów oraz wykonaniu procesu odnowy pozostałych dóbr.

Pomożemy Państwu w ustabilizowaniu warunków klimatycznych otoczenia w którym składowany jest towar oraz osuszymy zawilgocone dobra.

czytaj dalej>

 

osuszanie po powodziCzyszczenie i dezynfekcja po powodzi

Zalanie wodą powodziową niesie za sobą wiele poważnych problemów związanych z codzienną egzystencją, duże ilości błota wody oraz bardzo nieprzyjemny zapach. Pomożemy Państwu w szybkim usunięciu niedogodności doprowadzając nieruchomość wraz z wyposażeniem do stanu z przed szkody. Oferujemy Państwu:

  • Usunięcie wody z powierzchni nieruchomości
  • Sunięcie błota popowodziowego
  • Profesjonalne mycie skażonych powierzchni
  • Profesjonalna dezynfekcja zalanych powierzchni
  • Profesjonalna dezynfekcja zbiorników na wodę pitną
  • Neutralizacja zapachów
  • Osuszanie nieruchomości

czytaj dalej>
 

osuszanie mikrofalowe
Osuszanie mikrofalowe

Technologia mikrofalowa jest metodą efektywnie przyspieszającą proces suszenia zawilgoconych konstrukcji budowlanych.

Przeznaczona jest szczególnie do osuszania budynków zabytkowych, mocno zawilgoconych ścian z cegły o ponad przeciętnej grubości nawet do 2,5 m, konstrukcji drewnianych a także może służyć do niszczenia pleśni i grzybów na osuszanych powierzchniach.

Generatory mikrofal wyposażone są w promienniki tubowe, które mogą służyć również do niszczenia szkodników biologicznych w konstrukcjach drewnianych.

czytaj dalej>